Lieksan Hiihtoseura

Talvilajien erikoisseura

Hippohiihdon 2017 tulokset

Tulokset vapaa hiihtotyyli

 

Tytöt alle 5 v. 100 m

 

 

   

Pojat alle 5 v. 100 m

   
1.

Peppi Oinonen 

39,0     1.

Nevalainen Luca 

57,0  
2.

Itkonen Maisa 

1:58,0  +1:19,0   2.

Saarimaa Konsta 

1:15,0  +18,0
3.

Hytönen Iita 

3:45,0  +3:06,0   3.

Justander Joni 

1:17,0 +20,0
          4. Lukkarinen Juuso   1:24,0

+27,0

          5. Myllynen Jasper  1:30,0

+33,0

          6. Tunttunen Luka   1:35,0

+38,0

          7. Kontkanen Jimi   3:51,0

+2:54,0

          8. Ryynänen Toma   4:30,0

+3:33,0

          9. Schadewitz Eelis   5:17,0

+4:20,0


   

Tytöt 5 v. 200 m

         

Pojat 5 v. 200 m

   
1.

Kansala Vilja

2:14,9     1.   Savolainen Lenni  2:05,0  
2.

Ikonen Nelli

2:15,6 +0,7   2.   Turunen Veikka  2:14,9  +9,9
3.

Hyttinen Aino

2:19,5  +4,6   3.  Ohtonen Tino  2:20,6  +15,6
4.

Lackman Alisa

2:46,8 +31,9  

4.

 Honkanen Antto  2:31,2  +26,2
5.

Torvinen Lotta

3:56,8 +1:41,9          
6.

Nevalainen Inka

6:06,5 +3:51,6          

   

Tytöt 6 v. 200 m

         

Pojat 6 v. 200 m

   
1.

Kuivalainen Pihla

1:47,7     1.  Saastamoinen Aapo  1:30,2  
2.

Muikku Elina

1:58,3 +10,6   2.  Klingberg Aarni  1:47,6  +17,4
3.

Kilpeläinen Hertta

1:59,5 +11,8   3.  Turunen Valtteri  2:18,2  +48,0
4.

Justander Ella

2:01,1 +13,4   4.  Nevalainen Niko  2:33,3  +1:03,1
5.

Oinonen Sofia

2:07,1 +19,4   5.  Saarimaa Niilo  2:41,8  +1:11,6
6.

Itkonen Miia

2:11,0 +23,3          
7.

Muikku Saara

2:17,8 +30,1          
8.

Saari Aino

3:12,9 +1:25,2          
9.

Tolvanen Miina

3:22,7 +1:35,0          
10.

Hytönen Anni

3:29,8 +1:42,1          

   

Tytöt 7 v. 500 m

         

Pojat 7 v. 500 m

   
1.

Saastamoinen Anni

4:52,7     1. Kuiri Kalle 4:20,4  
2.

Pekkarinen Mila

5:27,9  +35,2   2. Nevalainen Nico 4:33,6  +13,2
3.

Siponen Venla

6:19,3  +1:26,6   3. Turunen Aleksi 4:36,0  +15,6
4. Hirvonen Jessica 10:44,9 +5:52,2   4.

Parviainen Luka

4:49,1  +28,7
          5.

Hyttinen Juho

4:51,8  +31,4
          6.

Komulainen Kalle

5:47,0  +1:26,6
          7.

Ryynänen Tatu

6:40,6  +2:20,2
          8.

Aho Ossi

6:52,2  +2:31,8
          9.

Reinikka Elmo

7:03,2  +2:42,8
          10.

Savolainen Veeti

7:13,8  +2:53,4

   

                 Tytöt 8 v. 500 m

         

Pojat 8 v. 500 m

   
1.

Martiskainen Saana

2:49,1     1. Lackman Taavi 3:01,4  
2.

Hukka Noora

2:49,2 +0,1   2. Kuiri Lenni 3:24,0 +22,6
3.

Saraniemi Maiju

3:41,4 +52,3   3. Kaasila Olli-Pekka 3:24,3 +22,9
4. Muikku Noora 5:35,7 +2:46,6   4.

Klingberg Juho

3:25,3 +23,9
          5.

Hiltunen Oiva

4:15,1 +1:13,7
          6.

Ahvenainen Eppu

4:19,0 +1:17,6
          7.

Muikku Topi

4:53,2 +1:51,8
          8.

Kärkkäinen Elias

6:02,5 +3:01,1

 

Tytöt 9 v. 1 km

         

Pojat 9 v. 1 km

   
1.

Martiskainen Siiri

5:01,2     1. Pekkarinen Mico 15:06,0  
2.

Turunen Tuuli

6:46,4 +1:45,2          
3.

Vaakanainen Mette-Maisa

7:53,6 +2:52,4          
4. Hiltunen Sohvi 8:10,7

+3:09,5

         

 

                            

                                

Pojat 10 v. 2 km

   
                                                                            

       

1.

Lehto Miika

15:06,0  
                      2.

Saraniemi Martti

13:53,7 +3:55,0

 

Tytöt 11 v. 2 km

         

 

   
1.

Schadewitz Alisa

14:43,6            
2.

Kiiskinen Erika

14:46,2 +2,6          

 

Tytöt 12 v. 2 km

         

 

   
1.

Saraniemi Tuuli

10:08,1            

 

Go to top